İK Blogger Etik İlkeleri

İk blogger olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bunun gereği olarak daa zaman zaman güçlerimizi birleştirerek, zaman zaman da bireysel çabamızla sosyal farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. İk blogger olarak özellikle kendi alanlaarımız hakkında yazılar hazırlayıp paylaşıyoruz. Ayrıca insan kaynakları süreçleri, uygulamalar veya çeşitli örnekleri değerlendirdiğimiz yazılarımız da oluyor. Nadir de olsa sosyal sorumluluk gereği paylaşım yapma fırsatımız oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Bereket Döner sponsorluğunda ve Melis Varan Tiftikçi önderliğinde İk bloggerları Beyin Fırtınası toplantısı gerçekleştirdik. Bu etkinlikten çıkan en somut proje ise İk blogger etik ilkelerini oluşturmaktı. Bu doğrultuda hızlıca bir takvim oluşturup etkinliğe dahil olmayan bloggerlara da duyurarak projeye katılım sağladık. Sonuçta hepimizin benimseyeceğini dülşündüğümüz bir ilkeler tablosu ortaya çıktı. İlerleyen zamanlarda geliştirilebilir olması ve kısıtlamak yerine özgürleştirme gayesi gütmesi sebebiyle bu ilkeleri ben de destekliyorum! Desteği geçen herkese teşekkürler. İk blogger Etik İlkeleri hepimize hayırlı olsun.

İk blogger Etik ilkelerle birlikte Ocak 2014 de hazırladığım politikalar artık Künye isimli sayfamda sürekli yayında olacaktır.

ik blogger etik badge

İk Blogger Etik

• Özgürlük: Düşünce, üslup ve içerik özgürlüğüne saygı duyarız.

• Dürüstlük: Alıntıları ve esinlenmeleri belirtiriz.

• Bağımsızlık: Blogger’lıktan çıkar gözetmeyiz.

• Nesnellik: Eleştirilerimizi gerekçeli ve tarafsız yaparız.

• Saygı: Cinsiyet, yaş, etnik köken, din, mezhep gibi farklılıkları zenginlik olarak görür, değer veririz.

• Yenilikçilik: Yenilikleri araştırır, öğrenir, geliştirir ve paylaşırız.Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: